איפה כדאי ללמוד שוק ההון

, אם שוק ההון שלך הוא ה- BSE, צריך להיות דבר לא פשוט. אם אתה אוהב לחיות בהודו, לך לחיות. אם אתה אוהב לנסוע לחו"ל, לך לחו"ל. אם אתה מעדיף להישאר בראש הפירמידה, רשימת 500 המובילים, כדאי שתסתכל על שוק המניות.

מבט קצר על שוק המניות של המדינה שבה אני גר, בהשוואה לאחרים, ונכון להיום, אומר בבירור כי הודו, מבחינת ה- BSE, נראית כמדינה היחידה בה היא נמצאת קשה לקנות או לסחור במניות. בארץ, זה השוק, לא הממשלה, שמנסה לשחק את השוק. אין ספק שהממשלה משחקת את השוק עם הרבה סבסוד ותקנה. השוק הוא למעשה המספק את ההון שניתן להשתמש בו לפעילות פיתוח. השאלה היא: האם היא יכולה לעשות הכל בבת אחת ואם כן מדוע ורק מדינה אחת מנהלת את שוק המניות שלה טוב יותר מהשאר?

למניות יש תפקיד קריטי לכלכלה. אופן הפעולה והפעולה של כלכלה תלוי במניות. למשל, אם חברה שנמצאת בהרכב מוצרי הון אומרת שהרווחים שלה לא מספיקים כדי לעמוד בדיבידנד, אז המשקיעים ישאלו: 'למה אנחנו תומכים בחברה שנקראת צמיחה גבוהה ומשלמת גבוה?' אם החברה מסוגלת לומר שהשוק כל כך לוהט ויש כל כך הרבה ביקוש למוצרים שהחברה מייצרת, אז המשקיעים קונים. איך משקיעים אוהבים? אם המשקיעים אוהבים, אז המניה עולה.

אם חברה היא גם חברה רשומה, איך משקיע יכול לסמוך על החברה אם המאזן שלה והזמנת הרווח שלה אינם ברורים? שוב, אם המאזנים, הזמנת הרווחים והרווחים אינם ברורים, המניה, כמובן, יורדת.

אם אתה קונה מניות, האדם לא מעוניין בצמיחה. אם מדינה מתנהלת בצורה כזו שאם שוק המניות לא מתנהל ביעילות אז הממשלה צריכה לקחת הרבה מתח. נראה כי אנו רואים לחץ רב מצד הממשלה כי עליה להחזיר את הכלכלה למצבה הישן. אז, האם עלינו לראות שפל גדול של שוקי המניות של המדינות הגדולות והמפותחות בעולם? אני, למשל, חושב שזה לא אמור לקרות.

איך חברה, כמו תעשייה, יכולה להגיד שהיא רוצה לצמוח? הוא חייב כמובן לצמוח. עם זאת, היא אינה יכולה לעשות זאת על ידי הגדלת הייצור או מכירת מוצרים ושירותים נוספים. זה חייב להגדיל את הצריכה. זה חייב להגדיל את כמות הכסף שבידי הצרכנים.

סכום הכסף הזמין לשימוש למטרה זו של צמיחה הוא מניות. מניות ואיגרות חוב משמשות לביצוע השקעות. אז האם יש בעיה אם ממשלות העולם, למשל, יגדילו את הגירעון התקציבי של הממשלה ויבקשו מהשווקים לשאת בנטל הזה? האם אנו יכולים לצפות לשפל במקרה זה?

כמה מדינות עשו עבודה נפלאה בניהול הכלכלה בצורה מאוזנת. לדוגמה, ארה"ב במאזן התשלומים שלה, דומה מאוד לסינים. החשבון השוטף שלו שלילי. הוא קיבל יותר ממה שהוא מוציא. במילים אחרות, למדינה יש עודף בחשבון השוטף שלה. אז למה שזה יהיה לא בסדר אם יוזרק גירעון גדול בארה"ב, כי העולם הוא גלובלי באופיו והוא צריך לפעול כך.

מדינות מסוימות, למשל, ארה"ב, צריכות לשמור על מאזן סחר החוץ שלהן. זהו ההבדל בין מה שמיובא לבין מה שיוצא. אם הייצוא שלהם גבוה מזה של היבוא שלהם, החשבון השוטף הוא חיובי. אם הוא יותר בעד יבוא, זהו חשבון שלילי. אם היצוא גבוה יותר מהיבוא אז יש כמובן לפנות את העודפים.

לדוגמה, הגירעון בחשבון השוטף של

שיתוף:

עוד מאמרים:

איך ללמוד על שוק ההון?

ולקבל מזה את המקסימום. כיצד לשפר את החיסכון שלנו בזמנים אלה. בכך נוכל להתגבר ביתר קלות על המשבר העולמי והאבטלה.

קורסים לימודים

סדרה זו מאפשרת לרכזים חדשים ומנוסים לשפר את הידע שלהם בניהול תוכניות הפטיטיס B בלידה. יצירת סדרה מרובת מפגשים זו

קורסים מומלצים

Leray אומר שהקורס המתקדם שנלמד על ידי Ng עוסק בלמידת מכונה, אך לא בהקשר מקצועי. הוא מיועד לאנשים שרוצים לעשות

קורסים מעניינים

ריכזנו עבורכם כמה קורסים מעניינים אותם תוכלו להשתתף ברשת, החל מהרצאות קצרות מוקלטות מראש ועד קורסים מעמיקים עם חידונים, קבוצות

שלח לנו הודעה